Najsłynniejsi praktycy myślenia wizualnego

ŚWIAT

Dan Roam

Jest autorem międzynarodowego bestselleru „The Back of the Napkin”, najpopularniejszej książki dotyczącej myślenia wizualnego w biznesie.

Jest założycielem i prezesem firmy Digital Roam, wykorzystującej myślenie wizualne do rozwiązywania problemów biznesowych dla takich Klientów jak Google, Boeing, eBay, Microsoft, Wal-Mart, Wells Fargo, US Navy.

David Sibbet

Prezes i założyciel The Grove Consultants International – firmy, która zajmuje się projektowaniem i prowadzeniem strategii związanej z kreatywnością, rozwojem, procesem zmian w firmach.

 

Mike Rohde

Jest designerem, autorem książek, ilustratorem i sketchnoterem. Ma w sobie pasję do prostych i użytecznych rozwiązań projektowych.

Napisał książki o sketchnotingu: „The Sketchnote Handbook” i „The Sketchnote Workbook”.

Sunni Brown

Jest autorką książek (napisała bestsellery takie jak „Gamestorming” i „The Doodle Revolution”), trenerką, coachem, facylitatorem, założycielką SB Ink, mówczynią na TED Talk.

Została uznana za jedną ze 100 najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie oraz jedną z 10 najbardziej twórczych ludzi na Twitterze.

Brandy Agerback

Jest mówcą, trenerem, facylitatorem graficznym – wyjaśnia dlaczego rysunek jest tak potężnym narzędziem wspomagającym myślenie. Napisała książkę „The Graphic Facilitator’s Guide: How to use your listening, thinking and drawing skills to make meaning”.

Jeannel King

Jest graficznym facylitatorem oraz prezesem  International Forum of Visual Practitioners

 

 

Doug Neill

Zajmuje się myśleniem wizualnym, wizualizacją pomysłów, które przydają się w nauce lub w jakimkolwiek twórczym wysiłku. Twórca projektu „Verbal To Visual” – serii filmów, które pokazują jakim przydatnym narzędziem do nauki są ręcznie naszkicowane notatki.

Scott McCloud

Rysownik komiksowy; stworzył „Understanding Comics” (1993), „Reinventing Comics” (2000), and „Making Comics” (2006).

 

POLSKA

Klaudia Tolman – Ryślicielka®
Uznawana za „matkę założycielkę” ruchu Myślenia Wizualnego w Polsce, od ponad 6 lat zawodowo zajmuje się szkoleniem firm z wykorzystania rysunków w procesach kreatywnych oraz komunikacji. Od kilku lat tworzy również Graphic Recording.

Poza tym jest założycielem ExplainVisually.co – pierwszej w Polsce firmy tworzącej explainer video w technice animacji whiteboardowych.

Natalia Klonowska – Jadźka Rysuje

Jedna z sześciu Mazanek Polskich (stowarzyszenia zrzeszającego osoby, które promują ideę myślenia wizualnego w Polsce).

Tłumaczy skomplikowane treści za pomocą prostych słów i rysunków i uczy innych jak to robić.

Gabrysia Borowczyk

Jedna z sześciu Mazanek Polskich (stowarzyszenia zrzeszającego osoby, które promują ideę myślenia wizualnego w Polsce).

Jest trenerem, coachem i konsultantem.

 

Ola Krawczyk

Jedna z sześciu Mazanek Polskich (stowarzyszenia zrzeszającego osoby, które promują ideę myślenia wizualnego w Polsce).

Jest rysowniczką, trenerką myślenia wizualnego, fanką komunikacji wizualnej i wykorzystywania metod wizualnych w biznesie, edukacji lub do projektowania innowacji. Współzałożycielka SketchMovie – firmy tworzącej filmy typu explainer video.

Karolina Jóźwik

Jedna z sześciu Mazanek Polskich (stowarzyszenia zrzeszającego osoby, które promują ideę myślenia wizualnego w Polsce). Współautorka książki „Myślenie wizualne w biznesie. Ty też potrafisz rysować”. Certyfikowany trener biznesu z zakresu sprzedaży i rysunku biznesowego.

Piotr Poznański

Założyciel Akademii Rozwoju Umysłu „Cogistus”; prowadzi kursy efektywnej nauki, szybkiego czytania i koncentracji.

 

 

Agata Jakuszko-Sobocka

Jest psychologiem pasjonującym się zagadnieniami myślenia, kojarzenia i zapamiętywania. Jest trenerem i facylitatorem graficznym.