O portalu

Gdy ponad 6 lat temu zaczynałam działać z Myśleniem Wizualnym, nie udało mi się znaleźć w Polsce praktycznie nikogo, kto by się tym zajmował. Uczyłam się fachu samodzielnie, trochę na czuja, po omacku, na własnych błędach i doświadczeniach.

Zaczęłam prowadzić pierwsze, dość proste szkolenia dla trenerów, pokazując im, że mogą to wykorzystać w swojej praktyce szkoleniowej. Weszłam niejako w rolę „Matki Założycielki” (jak do tej pory mnie niektórzy nazywają) i starałam się zarażać entuzjazmem do rysowania najlepiej, jak umiałam.

Przez te lata coraz to nowe osoby zaczynały się uczyć, szkolić i rysować, co zawsze ogromnie mnie cieszyło. Dziś doszliśmy już do punktu, w którym czuję, że należy zintegrować środowisko i zacząć wspólnie promować nasz ruch. Wciąż w Polsce są setki tysięcy osób, które chciałyby porysować, ale nadal tkwią w przekonaniu, że „nie potrafią rysować” bo…  jeszcze o nas nie słyszały! 😉

Dlatego też dziś otwieramy portal MyślenieWizualne.pl!

Dlaczego powstał portal?

Celem strony jest zachęcanie nowych osób do poznawania myślenia wizualnego oraz dalsze edukowanie tych, którzy już postawili tu swoje pierwsze kroki.

Jak będziemy ten cel realizować?

Poprzez gromadzenie przydatnej wiedzy i inspirujących historii z życia wziętych.

Co się znajduje na portalu?

Ciekawe wystąpienia, osoby, miejsca warte odwiedzenia, aktualne promocje na sprzęt do rysowania itd. Ważnym elementem portalu będą także inspirujące historie rysunkowych osób, które wykorzystują myślenie wizualne w swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Chcę, aby coraz więcej osób poznawało myślenie wizualne w teorii i praktyce, bo już od 2010 roku obserwuję, jak wielki wpływ ma ono na codzienne życie.

Kto tworzy portal?

Ponieważ podstawowym założeniem portalu jest integracja środowiska myślenia wizualnego i wiedzy na ten temat, to chciałabym abyśmy wszyscy wspólnie tworzyli ten portal.

Dlatego zachęcam do udostępniania, lajkowania, komentowania oraz wysyłania własnych historii z cyklu „Mój powrót do rysowania” (mam już historie od 6 osób!). Czekam na nie niecierpliwie – wyślesz ją do mnie? 🙂

Na razie portal wygląda dość skromnie… 😉 Stwierdziliśmy jednak, że im szybciej zaczniemy nad nim działać, tym lepiej. Nie ma co odwlekać i przekładać na „lepszy moment” (trochę jak z rysowaniem ;P)!

Działajmy! Mam nadzieję, że będziesz ze mną na pokładzie tej nowej inicjatywy! 🙂

Ściskam i do zobaczenia,

Klaudia Tolman – Ryślicielka®